12 сучасних явищ в SEO, про які ви обов’язково повинні знати

12 сучасних явищ в SEO, про які ви обов'язково повинні знати

Автор: Ніл Пейтел

Ніл Пейтел є співзасновником ресурсів Crazy Egg, Hello Bar і KISSmetrics, а також seo-консультантом найбільших компаній Amazon, NBC, GM, HP і Viacom з питань збільшення прибутку. The Wall Street Journal назвали Пейтел найвпливовішою людиною в Інтернеті, а журнал Entrepreneur заявив про те, що він створив одну з сотні кращих компаній світу.

Хочете стати гуру просування сайтів? Ну що ж, удачі. Люди, які досягли чогось у цій сфері, вже зрозуміли, наскільки вона широка і багатогранна, а також скільки ризиків і небезпек ховається в її надрах.

Якщо ви успішний маркетолог, директор або бізнесмен, у вас просто не буде часу на те, щоб сильно вникати в область пошукової оптимізації. Але це не скасовує того, що вам потрібно бути в курсі того, що відбувається, а значить, і того, що зараз в тренді, що найбільше обговорюється, і над чим йде робота.

З метою того, щоб допомогти вам з цим, я склав для вас список дванадцяти сучасних явищ в SEO, про які ви обов’язково повинні знати.

1. Пошукова оптимізація не мертва.

Незважаючи на зворотні твердження, сфера SEO живе і процвітає, тому вам ні в якому разі не можна переставати оптимізувати свій сайт для пошукових систем. Головне — бути в курсі того, що відбувається і робити все правильно.

2. Авторитетність бренду грає величезну роль в цій сфері.

Google, нарівні з іншими пошуковими системами, бере до уваги так звані «сигнали брендів». Сигнал бренду — це ступінь його авторитетності в Інтернеті. У це поняття входить обговорювана бренду в соціальних мережах, рівень його оптимізації в Google+, згадки про нього в публікаціях інших авторів і, в цілому, його видимість в пошукових системах. Завдяки графу знань Google, бренди, прекрасно справляються зі своїми завданнями, можуть сильно зміцнити свою присутність на сторінках з результатами пошуку.

3. Лінкбілдінг — ризикова затія.

Я наївно вважаю, що про це сьогодні повинні знати абсолютно все, але все одно мені постійно доводиться нагадувати: ЛІНКБІЛДІНГ — ризикові ЗАТЕЯ. Google

вже давно карають сайти, які намагаються набрати собі штучну кількість посилань базу. Замість того, щоб намагатися обіграти систему і намагатися нескінченно генерувати посилання, рекомендую вам скористатися такою чарівною штукою як контент-маркетинг. Посилання самі прийдуть до вас, якщо ви будете створювати чудовий контент.

4. Гостьовий постинг все ще важливий.

Деякий час назад навколо гостьового постінгу піднявся галас (несуча в собі негативний характер), однак, маркетологи виявилися впертими і не стали відмовлятися від цього явища. І не дарма — в ньому немає нічого небезпечного. Якщо ви створюєте відмінний контент, гостьовий постинг буде вам тільки в плюс.

5. Головна мета SEO — зробити перебування користувачів на сайті приємним і зручним.

Сьогодні всякого роду SEO-трюки і хитрощі не працюють. Взагалі. Сучасний веб-сайт повинен бути оптимізованим настільки, щоб користувачеві було приємно перебувати на ньому. Для цього вам потрібно створити простий і зрозумілий інтерфейс з відмінним функціоналом — тільки тоді його позиції в ранжируванні будуть високими. Щасливий відвідувач = успіх.

6. Найцінніший елемент сайту — його контент.

Неважливо, яку SEO-технологію ви любите найбільше — найголовнішу роль в пошуковій оптимізації грає контент. Це саме те, що потрібно користувачам, і це те, за яким принципом пошукові системи ранжирують сайти. Сьогодні вся суть Інтернету полягає в контенті — відео, фото, інфографіку, вебінарах, статтях і т.д. Стати більш ефективним контент-маркетологом, і ви досягнете успіху в SEO. Все просто.

7. Зміна логотипу Google і інша зовнішня мережева реструктуризація не змінює суті SEO.

Основний алгоритм, на якому працює пошук Google, не змінювався з самого початку, незважаючи на те, що логотип компанії і її корпоративна структура оновлюються постійно. Алгоритм залишається алгоритмом. Пошук залишається пошуком.

8. Пошукові запити впливають на ваше ранжуванняе.

Багато факторів можуть вплинути на ваше ранжування -наприклад, ключові слова, контент, актуальність інформації, беклінки і т.д. За останніми даними формулювання запитів — або того, що шукають користувачі — може також надати ефект на позицію сайту на сторінках з результатами пошуку. Автоматизована система пошуку Google може генерувати певні

асоціації та правила для процесу пошуку, за якими буде визначатися ранжування вашого ресурсу.

9. Показники кликабельности вашого сайту є одним з факторів його ранжирування.

Коли користувачі побачать результати пошуку, серед яких є ваш ресурс, то вони або клацають по посиланню на нього, чи ні. Третього не дано. Google записує ці дії, фіксує їх в своїх логах і використовує їх як фактора ранжування. Відповідно, результати пошуку з високими показниками кликабельности заслуговують більш високих позицій в пошуку.

10. Час перебування на сайті також є фактором ранжирування.

Час перебування складається з того часу, яке користувач проводить на сторінці, того, як швидко він клацає по результату пошуку, а також того, які дії він виконує на цій сторінці. Також тут грає роль те, яким був «клік» по цій сторінці — «довгим» або «коротким». Суть «довгого кліка» полягає в тому, що користувач переходить на сайт за посиланням зі сторінки з пошуковими результатами, і проводить на ній багато часу — стільки, що він навіть не захоче заходити на будь-які інші сайти. При «короткому кліці» користувач заходить на сторінку, переглядає її контент, практично відразу ж

повертається назад і далі виконує пошук. За словами представників Google, сторінки з «довгим кліками» ранжуються вище.

11. Сайти, постійно розсилають спам, отримують більш серйозні покарання.

Google карають близько 200000 сайтів в місяць за порушення правил, встановлених в їх Керівництві для вебмайстрів. Для того, щоб відновити свою репутацію, власники цих ресурсів повинні створювати списки з посиланнями, які потрібно дезавуювати, після чого провести всі необхідні роботи і направити в Google запит на повторний розгляд їх сайту. З вересня 2015 року компанія ввела більш суворі покарання для тих, хто регулярно порушує Керівництво — такі, як видалення посилання з джерелом спаму зі сторінок з результатами пошуку і відновлення її тільки після зняття покарання.

12. У вашого сайту повинна бути оптимізована його мобільна версія.

З моменту виходу мобільного алгоритму Google в квітні 2015 року, кожен Діджитал-маркетолог знає, наскільки важлива мобільна оптимізація сайту. Ресурси, що не адаптовані для смартфонів і планшетів, не просто постраждають — вони пропадуть. Тому рекомендую вам переконатися в тому, що ваш сайт всіляко відповідає

мобільним нормам і має значок «Для мобільних» в Google.

висновок

Не буду сперечатися: йти в ногу з усіма нововведеннями в SEO завжди було нелегко. Кожні кілька годин Google змінюють свої алгоритми.

Кожні кілька місяців певна частина цієї пошукової системи перевертається з ніг на голову і починає диктувати нові правила.

Якщо ви не SEO-фахівець, то вам необов’язково знати про кожному шереху, але, тим не менш, вам потрібно бути в курсі всіх основних подій і явищ в SEO.

Це необхідно для того, щоб ви могли давати своїм користувачам найкраще: прекрасний контент і зручне перебування на вашому сайті. Тільки тоді ваше ранжування буде успішним.

 

джерело: https://www.alex-seo.ru/articles/947/