Помилки в процесі оптимізації сайту

Помилки в процесі оптимізації сайту

Оптимізація сайту довгий і складний процес, який вимагає багато терпіння, праці та знань.

Якщо якогось з перелічених компонентів не вистачає, в процесі оптимізації можуть статися різні помилки, які можуть знизити ефективність просування сайту. Оптимізація сайту ділитися на різні етапи, кожен етап оптимізації має свої особливості, з яких випливають і можливі помилки. Існує величезна кількість можливих помилок, на те, щоб перерахувати всі, не вистачить і цілої книги, ми ж поговоримо тільки про найпоширеніших і найнебезпечніших помилках. Отже, помилки оптимізації і як їх уникнути.

Контент для просування сайту

З контентом пов’язана величезна кількість помилок. Перша і найпоширеніша — не рідкість контент. Якщо ви дійсно просуваєте сайт, а не просто створили його для себе, контент повинен бути унікальним, інакше пошукові системи його не приймуть. Інша справа, якщо ви розмістили чужий контент з посиланням на першоджерело. Це, звичайно, зовсім не ефективно, але цілком легально.

Друга за популярністю пов’язана з контентом помилка — штучна оптимізація. Звичайно, кожен творець сайту прагнути впихнути в текст якомога більше ключових слів, проте грамотні фахівці з просування сайтів знають міру і роблять це непомітно для пошукових систем, а ось недосвідчені часто перегинають палицю. Штучно оптимізовані сайти часто потрапляють під фільтр і зовсім втрачають позиції за відповідним запитом.

Крім усього іншого, контент повинен бути такого розміру (текст), щоб ключових слів в ньому було досить для конкуренції з іншими сайтами. Так, навіть унікальний і якісний контент довгою в 100 слів, ймовірно, не займе високих позицій у видачі через загального невеликої кількості ключових слів в ньому. Наостанок варто сказати, що наявність граматичних і орфографічних помилок також відстежується пошуковими системами.

Мета-теги і оптимізація сайту

Мета теги потрібно заповнювати правильно. Найбільш значущим тегом є Title, який містить в собі заголовок стаття, орієнтований на пошукового робота. Іншими словами, містить найбільш точно характеризує контент ключове слово або фразу. Не бажано використання в заголовку стоп-слів (сполучники, частки, прийменники, вигуки та інші допоміжні частини мови), а також різних символів на кшталт /><()*& и др.

Тег ключових слів містить всі ключові слова, під які заточений текст. Слів цих не повинно бути багато, успіх просування від цього не залежить. Набагато важливіше, щоб ключові слова точно і максимально повно характеризували текст. Всі слова зі списку ключових слів повинні часто зустрічатися в тексті на сторінці.

Тег description містить опис контенту на сторінці. Часто саме це опис згодом з’являється в «Сніпп» (тексті опису сторінки у видачі пошукової системи), з чого ясно, що орієнтоване воно повинно бути на людей, а значить, перетворювати опис в список ключових слів, як це часто роблять недосвідчені seo- оптимізатори , не варто.

Посилання та довідкова маса

Контрольний вагу сторінки має великий вплив на її позиції у видачі. Багато фахівців з оптимізації сайтів вважають, що чим більше посилань отримає сторінка — тим вище у видачі вона буде. Насправді все складніше. Посилання можуть надавати не тільки позитивне, а й негативний вплив на просування. Так, велика кількість посилань з неякісних ресурсів тільки нашкодить сайту. Сильна ротація посилань теж ні до чого доброго не приведе. Чим довше стоїть посилання — тим більше ваги вона дає. Тому, краще отримати 1 «вічну» посилання, ніж 10 тимчасових. Посилання з схожих по тематиці ресурсів також дають більше ваги.

Крім ваги грають роль анкор посилань. Все анкор провідних на сторінку посилань об’єднуються пошуковою системою в анкор-лист, який, в ідеалі, повинен приблизно повторювати список ключових слів сторінки і вказувати на її релевантність заявленої теми і тематиці.

Це лише основні помилки. Помилки в коді сайту або в його навігації також ні до чого доброго не приведуть. Помилки часто допускаються через поспіх або недостатніх знань, тому, перш ніж приступати до будь-якого етапу розвитку або оптимізації сайту, необхідно вивчити всі тонкощі цього етапу, і лише після цього братися за справу.

 

джерело: https://www.alex-seo.ru/articles/422/