Seo просування в Яндексі: Перша позиція дасть вам 18,5% кліків

Seo просування в Яндексі: Перша позиція дасть вам 18,5% кліків

Перед більшістю приватних SEO-фахівців стоїть важливе завдання підвищити органічний трафік сайту шляхом його підйому в ранжируванні. В Інтернеті є безліч статей на тему того, як здійснити це в Google, однак, по Яндексу за минулий час не вийшло жодного подібного матеріалу.

Фахівці з просування сайтів знають, що між Яндексом і Google існує чимало відмінностей, починаючи з дизайну сторінок з результатами пошуку, закінчуючи показниками CTR, які у Яндекса вище, ніж у найбільшій світовій пошукової системи. Чи відображається останній факт на органічних пошукових результатах?

CTR в органічному пошуку Google

Вже протягом 9 років щороку в Мережі з’являється нове велике seo дослідження на тему CTR органічних результатів пошуку Google. Результати цих досліджень відмінно підводить відомий ресурс Moz, що становить такі таблиці:

Дослідження seo розкрутки в Гугл

Показник кликабельности першої позиції розташовується в діапазоні між 17% і 40%, в залежності від джерела даних і поточного року.

Останнє дослідження, проведене ресурсом Caphyon, показує, що сайт, який займає першу позицію в Google, отримує 31% всіх органічних кліків, а перші п’ять позицій в цілому мають 67,6% всього трафіку.

CTR в органічному пошуку Яндекса

Як уже згадувалося раніше, на тему органічних кліків в Яндексі майже не виходить ніяких матеріалів. На початку цього року російське Діджитал-агентство «Точно!» Опублікувало перший подібний seo дослідження, засноване на даних з Яндекс.Вебмайстер по 20 найтоповішим запитам в Мережі.

Згідно з цим звітом, перша позиція в Яндексі за запитами, не пов’язаним з брендами, отримує 18,5% всього органічного трафіку.

пошукова оптимізація в Яндексе.SEO аналіз

На відміну від сторінок з результатами пошуку Google, в Яндексі був помічений великий розрив у показниках CTR між позиціями 3 та 4.

Пошукові запити для брендів, як і очікувалося, мають більший органічний показник КЕП.

ctr-by-position-yandex-search-results-branded.png

Знову ж таки, як ви бачите, CTR помітно падає після перших трьох позицій як за запитами брендів, так і за запитами, з ними не пов’язаним.

ctr-by-position-yandex-graph-2.png

Зрозуміло, досягти перших трьох позицій в пошуку буде нелегко, проте існують шляхи поліпшення органічного трафіку навіть з більш низьким ранжированием. Яндекс надає своїм користувачам великі можливості у створенні сніпетів. Якщо ви складете їх правильно, то незабаром побачите значне підвищення показника CTR і органічного трафіку.

Як поліпшити органічний CTR в Яндексі

Є багато різних способів посилити ефект від сніпетів в Яндексі. Деякі з їхніх елементів можна з легкістю налаштувати в Яндекс.Вебмастере, однак більша їх частина потребує особливої ​​уваги і підходу.

Основні елементи сніпетів в Яндексі

* Заголовки і мета-опису

Приватні оптимізатори звичайно ж в курсі, що в основі будь-якого хорошого сниппета лежать правильно написані з тегом ‘Title’ і ‘Meta Description’. Тег ‘Title’ (тег заголовка) в Яндексі за розміром не повинен перевищувати 70 знаків з пробілами, а також повинен містити релевантні ключові слова. Ключові слова в заголовку виділяються, якщо

вони є частиною пошукового запиту — це привертає більше уваги до сніпетів.

Тег ‘Meta Description’ (Тег мета-опису) за розміром не повинен перевищувати 150-160 знаків і повинен добре розкривати суть контенту сторінки.

* Ефектна іконка

Поруч з органічними пошуковими результатами Яндекса відображаються своєрідні іконки — такої функції немає в Google. Сніппети з подібними іконками привертають більше уваги, тому що ця яскрава дрібниця виділяє їх серед інших.

сниппет в Яндексі при рекламі і просуванні

Посилання на сайт

Яндекс дає вам більше можливостей контролювати вид посилання, яка з’явиться поруч з вашим результатом пошуку. За допомогою Яндекс.Вебмайстер можна видалити ті варіанти посилань, які вам не подобаються, і налаштувати анкорний текст для кожної URL, яка припала вам до смаку.

sitelinks-in-yandex-serps.png

* Великі літери в адресі посилання

Яндекс дозволяє виділяти великі літери в імені домена для того, щоб зробити їх більш чіткими. Наприклад, сайт russiansearchtips.com можна написати як RussianSearchTips.com, щоб розбити адресу посилання по словам.

Додаткові можливості для сніпетів в Яндексі

* Особливі сніппети для організацій

Яндекс пропонує локальним компаніям створювати особливі сніппети, в яких може міститися більше даних, орієнтованих

виключно на бізнесменів: години роботи компанії, контактні дані та іншу більш релевантну інформацію — наприклад, кількість зірок у готелю.

Більш докладні дані про свою компанію можна завантажити в Яндекс.Довідник. Пройшовши модерацію, вона автоматично буде відображатися в сниппета Яндекса.

* Мікроформати

В Яндексі є ряд особливих сніпетів зі своєї фіксованої розміткою, які створюються за допомогою так званих «мікроформатів». В даний час Яндекс підтримує мікророзмітки для контактної інформації, рецептів, відгуків і товарів. Всі ці можливості ви можете використовувати при розкручуванні та пошукової оптимізації вашого сайту в Яндексі.

 

джерело: https://www.alex-seo.ru/articles/910/